Kuzu Et Grubu

Kuzularımız Madra dağının, Kaz dağlarının eteklerinde kekikle beslenen kıvırcık cinsi kendine has kokuya ve lezzete sahiptir.
Balıkesir Kuzusu Coğrafi İşaret almış Türkiye’de tek kuzudur ve KEMİKSİZ ET olarak kuzularımızı Balıkesir’den tedarik etmekteyiz.


Kuzu Karkas

Kuzularımız Balıkesir kıvırcık cinsi kuzulardır. Kuzunun iç organlarının temizlenmiş kemikli bütün halidir. Ortalama ağırlığı 18-24 kg aralığındadır.


Kuzu But Kemikli

Kuzu But Kemikli İçindekiler: Gövdenin 13. kaburga ile 1. bel omur ekleminden ayrılması ile elde edilen bir but ve bel bölgesini içine alan ortalama 7,5-9,5 kg. ağırlığındaki kemikli etidir. Kuzu but kemikli olarak; Haşlama, güveç, fırın ve her türlü etli yemeklerde kullanılır.

Muhafaza Şartları: 0 ile -4ºC'de 7 gün; -18ºC'de 9 ay


Kuzu Kol Kemikli

Kuzunun kürek bölümünden hazırlanmıştır.

Muhafaza Şartları: 0 ile -4ºC'de 7 gün; -18ºC'de 9 ay


Kuzu Fleto Kemikli

Kuzu gövdesinin bel kısmıdır. Kuzunun en yumuşak etli bölgesidir. kemikli ve kemiksiz olarak satılmaktadır. Haşlama, güveç, fırın, kapama ve her türlü etli yemeklerde kullanılır.


Kuzu Gerdan

Boyun omurlarının önde kafa kemikleri, arka tarafta sırt omurlarıyla bağlantı yerlerine kadar olan bölümdeki kemikli ettir. Ortalama ağırlığı 1,3-1,8 kg.’dır. Haşlama, güveç ve her türlü kemikli etli yemeklerde kullanılır


Kuzu But İncik Kemikli

Kuzu butun eklem yerinden ayrılmış, uçları kesilmiş kemikli bölümüdür.


Kuzu Pirzola

Küçükbaş hayvanlardan(kuzu) sırt bölgelerinden dilimler halinde ayrılmış olan ortalama 2,5-3,5 kg. ağırlığındaki kemik bulunan etlerdir . Izgara ve fırın yemeklerinde kullanılmaktadır.


Kuzu Bonfile

Yağ fitili ve üst zarı kesinlikle alınmış olan etin, bel omurları iç yüzeyinde bulunan içerisinde kemik olmayan kısımdır. Mangallarda vazgeçilmez olup, ızgara olarak kullanılmaktadır. Her çeşit yeğeme katılabilir.


Kuzu Fleto Kemiksiz

Kuzu gövdesinin bel kısmıdır. Kuzunun en yumuşak etli bölgesidir. kemikli ve kemiksiz olarak satılmaktadır. Haşlama, güveç, fırın, kapama ve her türlü etli yemeklerde kullanılır.


Kuzu But Kemiksiz İnciksiz

Kemikli kuzu butun bütün çanak, orta kemiği (ischi-pubis-iliaca) ve inciği alınmış, lenf yumruları temizlenmiş, max: 4 mm yağ kalınlığı olan kemiksiz kısımdır.


Kuzu Kol Kemiksiz

Kürek kemiği başlangıcından ön bilek eklemine kadar olan bölümdeki kemikli ettir. Kuzu kapama, güveç, haşlama, Ankara tava ve her türlü etli yemeklerde kullanılır.


Kuzu Döş

Kuzu kafes üstünde ve kolun boşluk kısmında bütün halde bulunan ve içerisinde bir tek bile kemik bulunmayan kısımdır. Kıyma olarak; Adana kebap, inegöl köfte ve lahmacun yapımında kullanılır. Kemikli olarak her türlü etli yemeklerde kullanılır.